Yazılımın Dünyası Forum
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Reklam

Forum
Reklam Alanı

Anket: Bu konu sizce yararlı mı?
Çok Yararlı! Gülümseme
İdare Eder :|
Yararlı Değil Üzgün
[Sonuçları Göster]

Not: Bu genel bir ankettir, diğer kullanıcılar oyunuzu hangi seçeneğe verdiğinizi görebileceklerdir.
Bildiğiniz Matematik Formüllerini Yazarak Katkıda Bulunun
Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Konu: 11

Merhaba arkadaşlar,

Bildiğiniz üzere günümüzde Matematik dünya çapında ulusal bir dil haline gelmiştir. Sitemizde (forumdan bahsetmiyorum) paylaştığımız makaleleri düşünecek olursak yazılım ağırlıklı. Ve yazılım matematik gerektiren bir dildir. "Matematik bilmeyen kişi Yazılımcı olabilir mi?" diye soracak olursanız bu sorunun cevabını şöyle verebilirim: Evet! Matematik bilmeden yazılımcı olabilirsiniz ama belli bir seviyeye kadar. Hemde çok düşük bir seviye bu. O yüzden Matematik şart  :rolleyes:

Konumuza gelecek olursak sizden bir ricam var. Bildiğiniz üzere bazı matematik formüllerini tekrarlanmadığınız zaman unutabiliyor insan. O yüzden siz de bildiğiniz Matematik formüllerini yazarak hem katkıda bulunmak hem de öğrenci arkadaşlarımıza yardım etmenizi istiyorum.

Tabii ki siftahı ben açıyorum  :P  Yardım eden etmeyen herkese şimdiden teşekkür ediyorum  :rolleyes:

• a^2- b^2 = (a-b).(a+b)   // İki Kare Çarpımı Formülü
  • 1 / ∞ = 0; ve 1 / 0 = ∞
  • tanβ.cotβ = 1                     // Aynı açılı Tan' ın ve Cot' un Çarpımı 1' dir.
  • a^m / a^n = a ^ (m - n)      // Tabanı Aynı Üssü Farklı  Olan Sayıların Bölümü
  • a^m . b^m = (a . b)^m    // Tabanı Farklı Üssü Aynı Olan Sayıların Bölümü
  • a^m. a^n = a ^ (m+n)        // Tabanı Aynı Üssü Farklı  Olan Sayıların Çarpımı
Sizden de bekliyorum  :shy: :shy:

(Bu mesajı son düzenleyen: 10-14-2015, 12:06 PM furkanuyanik.) .

Foruma atla:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir